Apartmany.cz


Aktivity

Aktivity

Turistika

K romantickým procházkám je jako stvořené Mariánské údolí, nacházející se 8 km od Penzionu Ibérica. Tato chráněná krajinná oblast patří k nejkrásnějším místům okolí Brna, a navíc je v dosahu městské hromadné dopravy. Ze Staré Osady odjíždí autobus číslo 55 a jeho trasa trvá 21 minut. Celým údolím protéká řeka Říčka, která spojuje celkem 4 rybníky.  Během výletu Vás jistě potěší řada příjemných občerstvovacích zařízení, vkusně zapadajících do prostředí okolních lesů.

Na opačné straně města Brna, nedaleko areálu Club Classic, se nachází další přírodní oblast, vhodná k odpočinku nebo výletům – Brněnská přehrada.  Její břehy lemují sportoviště, rekreační střediska, restaurace, ale také soukromé lesní chaty. V letních měsících je pro návštěvníky velkou atrakcí plavba parníkem na hrad Veveří, který je ikonou přehrady.  Každoročně se zde také pořádá celoevropská soutěž ohňostrojů Ignis Brunensis.

Milovníci přírodních krás mohou nedaleko Brna, u obce Blansko, obdivovat rozmanitost Moravského krasu, unikátního komplexu jeskyní a propastí. Je to jedna z nejvýznamnějších krasových oblastí střední Evropy a svým návštěvníkům má mnoho co nabídnout. Punkevní jeskyně skýtají možnost plavby na podzemní říčce Punkvě, jeskyně Balcarka Vás zaujme svou bohatou a barevnou krápníkovou výzdobou a propast Macochu, ke které se váže několik legend, si můžete prohlédnout přímo z jejího dna.  Dominantou střední části Moravského krasu je Rudické propadání, kde pod zem mizí vody Jedovnického potoka a zpět na zemský povrch vyvěrají až po dvanáctikilometrové pouti tajuplným podzemím u Býčí skály.

   

Wellness a fittness

Vychutnejte si relaxační masáž v příjemném prostředí Clubu Classic, pouhých 13 minut autem od Penzionu Ibérica. Svěřte své tělo do rukou profesionální masérky a vyberte si tu pravou relaxaci pro Vás: klasická sportovní masáž, rehabilitační masáž, nožní masáže nebo Shiatsu.

Pokud máte chuť dát si trošku do těla, 30 m přes silnici ve fitcentru MišMaš bude mít možnost.  Posilovna se nachází ve středisku Nová Osada, přímo naproti penzionu.

  

Sportovní aktivity

Hosté Penzionu Ibérica mohou využít slevu 15 % v partnerském, tenisovém Clubu Classic, kde jsou jim k dispozici kurty na tenis, badminton, plážový volejbal a squash.  Pro větší skupiny lze rezervovat také fotbalové hřiště, naopak pro jednotlivce například osobní trénink tenisu či badmintonu. Příjemné posezení na břehu řeky Svratky, v klidném prostředí, Vám jistě přijde vhod po náročném pracovním dni.

  

 

Kultura

Hrad Špilberk - dominanta města Brna.

Hrad byl založen ve druhé polovině 13. století moravským markrabětem (a později i českým králem) Přemyslem Otakarem II. a během staletí procházel mnoha výraznými proměnami. Z předního královského hradu na Moravě, vystavěného v gotickém slohu se ve druhé polovině 17. století stala mohutná barokní pevnost, která byla několikrát bez úspěchu obléhána. Jeho nedílnou součástí se později stala obávaná věznice – kasematy. V roce1962 byl hrad (spolu s parkem okolo) prohlášen národní kulturní památkou, v současnosti patří k objektům Muzea města Brna.

 

Židovský hřbitov 

Židovský hřbitov v Brně se původně nacházel před Židovskou branou v místech dnešního vlakového nádraží, koncem středověku však zanikl a roku 1852 vznikl v Brně- Židenicích hřbitov nový. Nachází se při Nezamyslově ulici a patří ke kulturním památkám Česka. S rozlohou okolo 29 500 m² je největším židovským hřbitovem na Moravě.

 

 

Vila Tugenthat

Vila Tugendhat se nachází na adrese Černopolní 45, na území městské části Brno-sever. Je ojedinělým funkcionalistickým dílem německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe, který vypracoval v roce 1928 na zakázku manželů Grety a Fritze Tugendhatových návrh stavby. V roce 2001 byla vila Tugendhat zapsána do seznamu světového dědictví UNESCO.

 

  


Penzion Iberica v Brně hodnocení